Metoda dr Jonasza-oddech

Oddychaj na zdrowie

Detoksykacja i immunoaktywacja dr. Jonasza skupia się na eliminowaniu toksycznych wpływów na poszczególne narządy, odrębne układy oraz różne funkcje organizmu człowieka. Specjalnością detoksykacji są problemy, które występują w populacji ludzkiej najczęściej. Między innymi zaburzenia układu oddechowego są bardzo rozpowszechnione w naszym zachodnim świecie.

Ogólnie przyjęta „zasada trójki” mówi o tym, że człowiek jest w stanie przeżyć:
– bez jedzenia nawet trzy tygodnie,
– bez picia już tylko trzy dni,
– a bez tlenu zaledwie trzy minuty.
Dostarczanie do naszego ciała niezbędnego tlenu, jak też odprowadzanie zużytych gazów, jest kluczową funkcją układu oddechowego.

Iluzją byłoby myślenie, że powietrze, którym oddychamy, jest sterylnie czyste. Znajdują się w nim nie tylko mikroorganizmy, jakimi są wirusy, bakterie i pleśnie, ale też substancje chemiczne, metale ciężkie oraz inne substancje, które mogą nasze ciało uszkadzać. Takiego powietrza w ciągu jednego dnia „skonsumujemy” około 12 kg, co odpowiada 10 tysiącom litrów. Trudno to porównywać do 1-2 kg żywności i 2-3 litrów wody, które również skonsumujemy w jeden dzień.

Zanim powietrze dostanie się do delikatnych pęcherzyków płucnych, w których odbywa się wymiana gazowa, ulega odpowiedniej kontroli i przygotowaniom. Większe cząsteczki obce wychwytywane są przez rzęski już w jamie nosowej. W pierwszej linii obrony naszego organizmu stoi także błona śluzowa dróg oddechowych. To ona decyduje o tym, czy mikroorganizmy powodujące infekcje zostaną sparaliżowane na jej powierzchni, czy przenikną głębiej. Problemy dróg oddechowych jednak polegają nie tylko na infekcjach i zapaleniach, ale mogą mieć też podłoże nerwowe. Na przykład nerw błędny (łac. nervus vagus) prowadzi przez układ oddechowy i ma także wpływ na jego czynność. Kiedy funkcjonowanie nerwu błędnego jest nieprawidłowe, to również zaburzona zostaje czynność układu oddechowego. Mogą wystąpić objawy takie jak przewlekły kaszel, który nie reaguje na żadne postępowanie lecznicze, astma, ataki duszności oraz odczucie zaciśniętego gardła.

Biorąc pod uwagę, jak ważne funkcje spełnia nasz układ oddechowy w procesach całego organizmu, warto utrzymywać go w jak najlepszej kondycji i zapewnić mu regularne odciążenie. Wybierając dostosowane do naszego stanu fizycznego właściwe techniki oddechowe, umożliwimy prawidłowe oddychanie, co prowadzi do wzmacniania płuc, treningu ich wydolności, uspokaja umysł i usuwa różne blokady, które powodują dyskomfort, takie jak duszność, zawroty głowy lub ucisk w klatce piersiowej.

W procesie detoksykacji i immunoaktywacji dr. Jonasza do oczyszczania układu oddechowego z toksyn przeznaczony jest preparat Rescirk, najczęściej w kombinacji z innymi preparatami odpowiednio dobranymi na podstawie pomiaru obciążenia organizmu toksynami metodą EAV. Szczególnie na początku procesu detoksykacji jego skuteczność będzie znacznie zwiększona w połączeniu z preparatem Mun, ponieważ odporność odgrywa ważną rolę zarówno w przewlekłych, jak i ostrych infekcjach.


Chcesz wspomóc swój organizm w procesie detoksykacji?

Zapraszam do mojej Poradni detoksykacji i immunoaktywacji w Warszawie.

Zadzwoń i umów się na wizytę tel: +48 514 393 148.