Detoksykacja wątroby

Detoksykacja wątroby bywa bardzo skuteczna

[vc_row][vc_column][vc_column_text]

Wątroba spełnia różne funkcje – w komórce wątrobowej zachodzi najwięcej procesów w całym organizmie człowieka. Podaje się, że jest to około dwu tysięcy różnych procesów, które są istotne głównie dla przemiany żywności na substancje, które nasz organizm może dalej wykorzystać do odżywiania i ochrony. Wątroba także gromadzi witaminy, zwłaszcza B12, utrzymuje zapas glikogenu, który jest uwalniany w momencie, gdy nasz organizm ma niedobór cukru. W praktyce jest również ważna dla regulacji poziomu tłuszczu w organizmie człowieka. Znajduje to odzwierciedlenie nie tylko w poziomie cholesterolu, ale także w regulacji innych tłuszczów we krwi, tak zwanych trójglicerydów, które są istotne dla zdrowia naszego układu naczyniowego. Komórka wątrobowa jest zdolna do produkcji cholesterolu, ale oprócz tego potrafi cholesterol degradować, czyli rozkładać i wydalać. Cholesterol bywa dość dokładnie monitorowany, ponieważ uważa się, że jego podwyższony poziom jest przyczyną miażdżycy, czyli stwardnienia tętnic.

Na temat cholesterolu i metod detoksykacji wspierających jego właściwy poziom w organizmie można przeczytać w artykule „Zły i dobry cholesterol” na blogu Immunoaktywacja.pl.

Wątroba i jej wpływ na skórę

Wątroba ponadto wpływa na jakość tkanki tłuszczowej skóry. Na naszej skórze znajdują się miliony gruczołów łojowych. Wytwarzają one łój skórny – ważną warstwę ochronną. Konsystencja tego tłuszczu może być zaburzona głównie w okresie dojrzewania. Wtedy hormony działają toksycznie na wątrobę, gruczoły łojowe zostają zablokowane i rozwija się choroba zwana trądzikiem. Ta stereotypowo jest kosmetycznie rozwiązywana na różne sposoby. Jeśli jednak chcemy komuś skutecznie pomóc w walce z tym nieprzyjemnym zjawiskiem, musimy popracować nad eliminacją dysmikrobii jelitowej (zaburzenie mikroflory jelitowej) oraz detoksykować wątrobę preparatem Hepcirk w kombinacji z preparatem Cut. Jest to bardzo skuteczna metoda i dr Jonasz wielokrotnie odnosił sukcesy, stosując ją u osób z przewlekłym trądzikiem.

Jak mężczyzna pozbył się trądziku?

Jednym z najbardziej znanych przypadków był mężczyzna z Niemiec, w wieku około 25 lat. Zwrócił się do dr. Jonasza z problemem ciężkiego trądziku, z którego był wielokrotnie leczony w różnych klinikach dermatologicznych w Niemczech. Dr Jonasz polecił mu wspominaną procedurę detoksykacyjną, a kiedy pacjent pojawił się w gabinecie po miesiącu, okazało się, że zupełnie pozbył się trądziku i przepraszał za swoje pierwotne przekonanie, że nie można poradzić sobie z czymś, z czym nie poradziły sobie nawet niemieckie kliniki.

Co uszkadza wątrobę?

Komórki wątrobowe mogą zostać uszkodzone przez toksyny zawarte w naszej diecie takie jak najróżniejsze pestycydy i fungicydy. Odrębnym rozdziałem są lekarstwa. Najczęściej trafiają do jelit, a następnie z krwią do wątroby. Wszystkie toksyny, które w ten sposób obciążają komórki wątrobowe, tym samym zapobiegają gromadzeniu toksyn w organizmie. Na szczęście komórka wątroby jako jedna z nielicznych bardzo dobrze się regeneruje. Dlatego uszkodzenia wątroby są mniej powszechne i jej detoksykacja jest bardzo skuteczna. Istotną rolę odgrywa tu regulacja mikrobiomu jelitowego. Ta sama w sobie obniża poziom toksyn jelitowych. Jeżeli dodamy do tego jeszcze preparat Hepcirk, nastąpi znaczna poprawa w funkcjonowaniu wątroby.


Chcesz wiedzieć więcej o metodzie dr. Jonasza?
Zapraszam na wizytę w mojej poradni.
Zadzwoń: +48 514 393 148

 

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]