Metoda dr Jonasza_emocje i stres

Emocje i stres w procesie detoksykacji

Emocje i stres w procesie detoksykacji to ważny element w metodzie dr. Jonasza. Wielu ludzi myśli, że emocje to uczucia czy nastroje, które bywają przyjemne bądź nie, ale zasadniczo dotyczą tylko naszej psychiki. Prawda wygląda jednak inaczej. Żeby to zrozumieć, musimy przyjrzeć się bliżej naszemu mózgowi. Na jego powierzchni znajduje się kora mózgowa. Jej poszczególne warstwy powstawały na różnych etapach ewolucji.

Kora nowa (neocortex), która zajmuje 90% powierzchni mózgowia, występuje wyłącznie u ssaków. Jest zaangażowana m.in. w procesy poznawcze (takie jak pamięć, myślenie, funkcje językowe). Kora stara (archicortex) jest mniej rozległa i znajduje się w obrębie kresomózgowia oraz struktur tworzących układ limbiczny. Układ ten jest odpowiedzialny za nasze emocje. Dzięki niemu odczuwamy zarówno radość i szczęście, jak też stres, niepokój czy lęk.

Czy stres może być pożyteczny?

Z biologicznego punktu widzenia, stres jest pożyteczny, bo zmusza nas do reagowania w sytuacjach, które zagrażają naszemu życiu. Jeśli grozi nam niebezpieczeństwo, nasz organizm mobilizuje się do ucieczki bądź walki –napinają się mięśnie, krążenie krwi przyspiesza, trawienie zostaje wstrzymane itp. Ostry, krótkotrwały lęk jest naturalny i niezbędny do szybkiej reakcji na stresującą sytuację. Jeśli jednak stres utrzymuje się dłużej, wtedy, kiedy realnego zagrożenia nie ma, zaczyna nam szkodzić.

W mieście na przykład nie musimy obawiać się, że znienacka zaatakuje nas tygrys.

Ale za to całymi tygodniami możemy stresować się z powodu szefa, nawet jeśli nie mamy ku temu realnego powodu. W dzisiejszych czasach wirtualne poczucie zagrożenia jest praktycznie permanentne. Jesteśmy przyzwyczajeni do dobrobytu i obawiamy się, że go stracimy. A będąc w ciągłym napięciu, lęku i stresie działamy przeciwko sobie – znajdują one realne odbicie w naszej strukturze mózgowej i zakłócają przepływ informacji przechodzącej przez układ limbiczny. Pogarsza się funkcjonowanie układu nerwowego, osłabia się nasz układ odpornościowy. A co za tym idzie, pogarsza się też jego zdolność do usuwania toksyn.

Mówi się, że „szczęśliwy mózg to podstawa naszego zdrowia”.

Można to rozumieć tak, że jeśli człowiek nie przeżywa negatywnych emocji (jak stres czy lęk) to wtedy bez problemu usuwa toksyny z ciała. A trzeba je usuwać, bo ich nagromadzenie oznacza problemy. Weźmy na przykład prace badawcze profesora Zdenka Matejcka, nestora czeskiej psychologii dziecięcej. Obserwował on rozwój dzieci, których matki nie chciały urodzić, ale były zmuszone. W czasach socjalizmu aborcja musiała zostać oficjalnie zatwierdzona i nie wszystkie kobiety otrzymywały na nią zgodę. Rodziły więc dzieci, których nie chciały. Z obserwacji prof. Matejcka wynika jasno, że dzieci te częściej chorowały, cierpiały na zaburzenia zachowania. Warto dodać, że wskaźnik rozwodów wśród nich był wyższy niż wśród rówieśników – dzieci, które przyszły na świat, bo rodzice tego chcieli.

Stres we wczesnym dzieciństwie ma wpływ na nasze zdrowie w dorosłym życiu.

Taki stres, doświadczany we wczesnym dzieciństwie, nazywa się deprywacją emocjonalną i rzutuje na całe życie. Jeśli do tego dołożymy niezbyt przyjazne warunki życia w naszej dorosłości, nie powinny nas dziwić pojawiające się objawy wyczerpania psychicznego, takie jak drażliwość, nerwowość, zmniejszona zdolność koncentracji czy niechęć do wykonywania codziennych czynności. Nawet jeśli nie występują w dużym nasileniu, nie powinniśmy ich lekceważyć, bo zagrażają naszej wewnętrznej równowadze. W skrajnych przypadkach jedynym rozwiązaniem mogą okazać się leki psychotropowe, które mają niestety wiele skutków ubocznych.

Jakie preparaty detoksykacyjne firmy Marion pomogą nam w usuwaniu skutków stresu i emocji?

Zanim sięgniemy po leki psychotropowe, warto skorzystać z preparatów detoksykacyjnych Marion: Tens, Afirm albo Emotion.

Oczywiście, te specjalistyczne ziołowe preparaty nie pozbędą się za nas trudnego partnera ani nie znajdą wymarzonej pracy. Pomogą nam za to oczyścić z toksyn układ limbiczny w naszym mózgu. To spowoduje, że uwolnią go od szkodliwych wzorców, które zostały zaprogramowane w nas przez negatywne emocje.

 

Afirm

Afirm należy między podstawowe preparaty procesu oczyszczanie organizmu z toksycznych wpływów przechowywanych w częściach układu nerwowego nazywanych mózgiem emocjonalnym. Preparat ten pracuje zarówno z pozytywnymi afirmacjami jak też z toksycznymi skutkami stresu emocjonalnego, który pojawia się z tego powodu, że nasze życie jest bardzo podatne na nasze doświadczenia emocjonalne — na to, co przeżyliśmy, co podpatrzyliśmy, jakie wzory osobowościowe spotkaliśmy.

Stosując Afirm razem z preparatem Tens, który jest nakierowany na toksyny związane ze stresem, można powiedzieć, że prawie każda dorosła osoba zauważy ich pozytywne oddziaływanie na swój organizm.

Emotion

Przejawy psychiczne mają swoją podstawę materialną zwaną układ limbiczny. Są to podkorowe struktury mózgu, które mają ogromne znaczenie dla odróżnienia ludzi od zwierząt. Zaburzone działanie układu limbicznego może wpływać na niezwykle skomplikowane ludzkie emocje. I emocje same, jeżeli są negatywne i bardzo silne są szkodliwe. Mają wpływ społeczny i zdrowotny. Są przyczyną stresu lub stanowią jego część. Najczęściej spotykamy się ze stanami lękowymi, ale też z agresją, depresją, smutkiem, nienawiścią, zazdrością itp. Preparat Emotion jest używany w procesie detoksykacji układu limbicznego z toksyn, które zwykle osadzają się w poszczególnych strukturach zgodnie z predyspozycjami rodowych. Emotion wspiera detoksykacje zarówno oczywistych, jak i ukrytych trudności emocjonalnych, a jego powtórne stosowanie stwarza podstawę do usunięcia wszelkiego rodzaju przewlekłych problemów zdrowotnych.

Tens

Tens 

Preparat Tens jest poświęcony „hardwareowym” przyczynom stresu. Struktury mózgowe przechowujące program stresu mogą ulec uszkodzeniu już w życiu wewnątrzmacicznym lub we wczesnym dzieciństwie. Jednak stres może być zaprogramowany także w innych okresach życia. Jedyną obroną wobec stresu jest utrzymanie dystansu do własnej sytuacji życiowej. 

Stres to nie tylko uczucie i emocje, ale też łańcuch zmian fizjologicznych, które mogą powodować różnego rodzaju dolegliwości zdrowotne. Stres jako manifestacja patologiczna jest przechowywany w specyficznych strukturach mózgu i towarzyszy mu akumulacja toksyn. Żeby móc wyeliminować psychologiczne przyczyny stresu, ważne jest na początku oczyścić z toksyn odpowiednie struktury mózgu i właśnie do tego służy preparat Tens.


Jeżeli chcesz wiedzieć więcej o produktach Marion i metodzie dr. Jonasza zapraszamy na oficjalną stronę TU.

Interesuje Cię detoksykacja i immunoaktywacja metodą dr. Jonasza?

W mojej Poradni Detoksykacji i Immunoaktywacji w Warszawie można sprawdzić obciążenie swojego organizmu toksynami. Zapraszamy do kontaktu.