Zmęczenie

Nie ma jednej przyczyny zmęczenia

Jaka jest przyczyna zmęczenia?

Uczucie zmęczenia jest jednym z wielu niezwykłych zjawisk ludzkiego życia. Nie wiemy, czy zwierzęta mogą cierpieć z powodu nienaturalnego zmęczenia. Jednak to uczucie bardzo często towarzyszy człowiekowi.

Co najmniej połowa osób, które przychodzą do gabinetu dr. Jonasza, wymienia wśród swoich problemów uczucie zmęczenia. Zmęczenie może być objawem, który często towarzyszy innym chorobom, takim jak anemia, nowotwory, infekcje i wiele innych stanów patologicznych. Ten rodzaj zmęczenia nazywany jest objawowym i nie jest bezpośrednio przedmiotem detoksykacji.

Jednakże zmęczenie może być również idiopatyczne, co oznacza, że jego podłoże jest nieznane. Jest to stan niemierzalny, a jego ocena jest całkowicie subiektywna. Oczywiście takie zmęczenie również ma swoje przyczyny, ale ze względu na to, że znajdują się one w układzie nerwowym, nie jest łatwo do nich dotrzeć konwencjonalnymi metodami leczenia.

Syndrom przewlekłego zmęczenia

Jedną z tych przyczyn może być syndrom przewlekłego zmęczenia. Pojawił się masowo pod koniec XX wieku. Jego intensywność osiągała taką miarę, że doprowadziła wiele osób do stanu niepełnosprawności. W ostatnich latach już nie spotykamy się z tą diagnozą tak często. Syndrom przewlekłego zmęczenia był badany przez psychiatrów, immunologów, internistów, psychologów oraz innych lekarzy. Jako czynnik sprawczy wskazano wirus Epsteina-Barr. Dziś wiemy, że przyczyną może być również przewlekła borelioza, wirus kleszczowego zapalenia opon mózgowo-rdzeniowych, a jak widzimy obecnie, nawet koronawirus. Miejsce działania patogenów znajduje w mózgowiu w strukturze nazywanej formatio reticularis, po polsku: twór siatkowaty albo układ siatkowaty. W arsenale Marion nie ma jednego preparatu na ten rodzaj zmęczenia. Przede wszystkim należy detoksykować wybrany układ uniwersalnymi preparatami Pharmexit, Met, Exadit, Mun, Dechem lub Orgatox. Następnie sprawdzamy ognisko mikrobiologiczne. Organizm może już sam sobie z nim poradzić albo możemy go wesprzeć preparatami Bor, ewentualnie Ver.

Medycyna chińska, a zmęczenie

Według tradycyjnej medycyny chińskiej syndrom chronicznego zmęczenia zależy od śledziony. To oznacza, że bardziej zagrożone są osoby, które dużo o wszystkim myślą, które są nadodpowiedzialne i nieustannie się martwią. W procesie detoksykacji metodą dr. Jonasza zdarza się, że uczucie zmęczenia ustąpi/wycofa się niejako „przy okazji” jako skutek uboczny detoksykacji.

Na podstawie artykułu dr. Josefa Jonasza opublikowanego w magazynie INFO MARION e-bulletin w październiku 2021 roku (dostęp online https://bit.ly/b_Marion1021).


Interesuje Cię jak poradzić sobie ze zmęczeniem metodą dr. Jonasza?

Zapraszam do mojej Poradni detoksykacji i immunoaktywacji w Warszawie.
Zadzwoń i umów się na wizytę tel: +48 514 393 148.