Metoda dr Jonasza_magnez

Wpływ magnezu na nasze zdrowie

[vc_row][vc_column][vc_column_text]

Czy wiesz jaki jest wpływ magnezu na nasze zdrowie?

Ludzki organizm do prawidłowego funkcjonowania potrzebuje składników odżywczych, witamin, minerałów i pierwiastków śladowych. O ile w naszej części świata ciężko mówić o braku składników odżywczych, a niedobór witamin występuje niemal wyłącznie w chorobach układu pokarmowego, to brak minerałów i pierwiastków śladowych jest zjawiskiem powszechnym. Najczęściej brakuje nam… magnezu.

Jaki jest wpływ magnezu na nasze zdrowie

Wynika to głównie ze stresu, który dziś towarzyszy nam niemal na każdym kroku, oraz z niewłaściwej diety. A przecież magnez pełni w naszym organizmie szereg ważnych funkcji. Stabilizuje funkcje układu nerwowego i usprawnia pracę szarych komórek – działa uspokajająco, poprawia pamięć i myślenie. Biorąc udział w przemianie węglowodanów, białek oraz tłuszczów, magnez warunkuje dostawę energii do tkanek i komórek organizmu. Uczestniczy też w syntezie białka, w procesie skurczu komórek mięśnia sercowego i regulacji ciśnienia tętniczego krwi. Pełni ważną rolę w metabolizmie kości i gospodarce wapniowej, bierze udział w termoregulacji i regulacji stężenia glukozy we krwi. Co więcej, magnez odgrywa dużą rolę w procesach detoksykacji organizmu i dlatego jest ważny dla minimalizacji szkód związanych z zanieczyszczeniem środowiska metalami ciężkimi i innymi toksynami.

Magnez poprawia także trawienie, przeciwdziała tworzeniu się kamieni w nerkach, reguluje pracę tarczycy oraz rozszerza drogi oddechowe, wspomagając leczenie astmy. Łagodzi dolegliwości związane z zespołem napięcia przedmiesiączkowego i bóle menstruacyjne. Zapobiega migrenom oraz cukrzycy typu II. Udowodniono też efekt przeciwdepresyjny i przeciwlękowy soli magnezu.

Ponieważ magnez jest czwartym najobficiej występującym pierwiastkiem w naszym organizmie, przy jego niedoborach nie jesteśmy w stanie optymalnie funkcjonować. Mogą pojawić się zaburzenia rytmu serca, skurcze mięśni, bóle głowy, zaparcia, ogólne zmęczenie… Wzrasta też stężenie insuliny i glukozy.

Jak suplementować magnez?

Suplementacja magnezu wskazana jest dla osób szczególnie narażonych na stres, ale także tych aktywnych fizycznie. Jego spożycie należy zwiększyć w czasie ciąży, karmienia piersią, gdy organizm osłabia gorączka, no i oczywiście, po spożyciu większej ilości alkoholu.

W procesie detoksykacji metodą dr. Jonasza sprawdzamy poziom magnezu za pomocą urządzenia EAV i uzupełniamy jego niedobór używając dedykowanych suplementów diety – albo tych stosowanych doustnie, albo olejków magnezowych, czy też kąpieli w roztworze soli magnezowej.

 

Wpis przygotowano na podstawie artykułu dr. Josefa Jonasza opublikowanego w magazynie MARION e-bulletin w maju 2019 roku.


Chcesz sprawdzić poziom magnezu w Twoim organizmie?

W naszej Poradni detoksykacji i immunoaktywacji w Warszawie, stosujemy metodę dr. Jonasza i wykonujemy ocenę za pomocą urządzenia EAV . Zapraszamy do kontaktu.

 

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]