blog_powrot-do-korzeni-detoksykacji

Powrót do korzeni detoksykacji

[vc_row][vc_column][vc_column_text]

Dzisiejszy wpis został przygotowany na podstawie edytorialu dr. Josefa Jonasza opublikowanego w pierwszym numerze e-biuletynu „Info Marion“ w maju 2019 roku.

Opracowane przez dr. Jonasza ponad 20 lat temu zasady detoksykacji w dużej  mierze wyrastają z medycyny holistycznej. Detoksykacja wyłoniła się z dwóch podstawowych tez:

1. przyczyną zdecydowanej większości przewlekłych zaburzeń zdrowotnych są toksyny;

2. detoksykację, czyli usuwanie toksyn, może przeprowadzić wyłącznie sam organizm. Jednak organizm może usunąć toksyny tylko wtedy, gdy mu w żaden sposób nie „przeszkadzamy“. Zrobi to najskuteczniej, gdy go w tym wspieramy.

W naszym pojęciu detoksykacji rozróżniamy toksyny zewnętrzne, których źródłem jest środowisko, powietrze, woda, żywność czy lekarstwa, i toksyny wytwarzane przez nasz organizm, takie jak toksyny jelitowe, sole biogenne, mechanizmy zakwaszania, toksyny powstające wskutek patogenicznych stanów emocjonalnych, reakcje na długotrwały stres oraz toksyny metaboliczne.

Detoksykacja to proces.

Ma on swoją własną taktykę i strategię. Podstawą sukcesu jest odpowiedni plan i konsekwentncja. Na skutek tego, że jest przede wszystkim częścią filozofii holistycznej, czyli całościowej, jedna rzecz może być przyczyną wielu zjawisk, które wydają się całkowicie niepowiązane ze sobą. Tak więc bóle głowy mogą mieć tę samą przyczynę, co atopowe zapalenie skóry lub upławy ginekologiczne. Dlatego musimy przede wszystkim wiedzieć, jaki rodzaj toksyny jest źródłem problemów. Dzięki nowym preparatom Marion nie jest konieczne lokalizowanie narządów, w których toksyna się znajduje.

Większość ludzi nadal pozostaje wyłącznie przy doktrynie współczesnej medycyny skupiającej się na eliminacji niechcianych mikroorganizmów. Lecz można mieć zupełnie inne podejście – z poszanowaniem możliwości konkretnego organizmu i wzmacnianiem jego zdolności. Siła detoksykacji tkwi w pomyśle, a nie w fiolce. Powrót do zdrowia wymaga zarówno systematycznego usuwania toksyn, jak też uzupełniania niezbędnych substancji bioaktywnych, witamin, minerałów, pierwiastków śladowych, aminokwasów itd.


Chcesz wspomóc swój organizm w procesie detoksykacji?

Zapraszam do mojej Poradni detoksykacji i immunoaktywacji w Warszawie.

Zadzwoń i umów się na wizytę tel: +48 514 393 148.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]