Jak radzić sobie z lękiem

Lęk jest emocją towarzyszącą ludzkości od zawsze. Może pojawić się w reakcji na momenty trudne i stresujące lub w chwili potencjalnego zagrożenia. Nie sposób pozbyć się go z naszego życia, nie jest też niczym złym, o ile jest adekwatny do danej sytuacji. Gorzej jednak, gdy utrzymuje się znacznie dłużej, bez obiektywnego uzasadnienia…

W starożytnej medycynie chińskiej lęk zaliczano do jednej z pięciu podstawowych emocji. Niewspółmierny poziom lęku jest matką depresji i ojcem zniewolenia. Posługując się dalej metaforą pokrewieństwa, możemy powiedzieć, że lęk czy niepokój są siostrami rodzimymi stresu. Stres w dzisiejszych czasach odczuwamy zwykle jako nieokreślone poczucie zagrożenia. Bez niepokoju i lęku nie czulibyśmy się zagrożeni. A zazdrość? To także jest lęk, ale związany z utratą kogoś, z kim czujemy się związani emocjonalnie. Obserwuję się to czasami w rodzinach patchworkowych, których relację się rozluźniają, ponieważ nowi mężowie i żony są zazdrośni o związek partnera z pierwotną rodziną nuklearną. Czują się przez tę rodzinę zagrożeni.

Dlaczego lęk jest szkodliwy?

Lęk przybiera wiele form, ale we wszystkich jest szkodliwy i prowadzi do gromadzenia w organizmie toksyn. W ciągu ostatniego roku, z uwagi na pandemię i jej negatywne konsekwencje, wzrosła liczba zaburzeń lękowych nawet kilkakrotnie. Na szczęście w procesie detoksykacji metodą dr. Jonasza nie musimy polegać tylko na obserwacjach psychologów i psychiatrów. Mamy okazję zmierzenia lęku, używając elektroakupunktury Volla (metoda EAV). Podstawową strukturą związaną z emocjami, a szczególnie z lękiem, jest corpus striatum. Corpus w łacinie oznacza ciało, konstrukcję nośną, a więc corpus striatum = ciało prążkowane, które znajduje się w jądrach podstawnych, łac. nuclei basales.

W jądrach podstawnych znajdują się także inne struktury połączone z emocjami. Są zarówno gwarancją stabilności emocjonalnej, jak i odwrotnie – źródłem różnych zaburzeń emocjonalnych. Jeżeli struktury te będą pod wpływem naszych własnych emocji zapychane przez toksyny, będzie prowadziło to dalej do irytacji i niepokoju o takiej sile, która nie będzie odpowiadała konkretnej sytuacji. Wtedy rozwija się nieznośne uczucie nerwicy lękowej. Kiedy dochodzi do kombinacji zaburzeń w innych strukturach nerwowych, pojawiają się napady paniki – lęki paniczne.

Preparaty Marion wspomagające układ nerwowy

Poprzez detoksykację możemy wpływać na te struktury, a konkretnie na jądra podstawne. Preparat Emotion ma dzięki nowemu procesowi przygotowania wzbogacony potencjał detoksykacyjny. Został on dokładnie opisany w odrębnym poście na Facebooku, który znajduje się pod linkiem: https://bit.ly/3rlVHmN. Emotion można łączyć z innymi preparatami detoksykacyjnymi, szczególnie takimi jak Veg, który wpływa na autonomiczny układ nerwowy.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat emocji i stresu w procesie detoksykacji, zapraszam Cię do przeczytania artykułu opublikowanego na moim blogu: Emocje i stres w procesie detoksykacji.

Na podstawie artykułu dr Josefa Jonasza opublikowanego w magazynie INFO MARION e-bulletin (https://bit.ly/b_Marion122021) w grudniu 2021 roku.


Chcesz wiedzieć więcej o metodzie dr. Jonasza?
Zapraszam na wizytę w mojej poradni.
Zadzwoń: +48 514 393 148