Detoksykacja z dr Jonaszem

Część 14 – Detoksykacja z dr. Jonaszem – Niezbędne, a jednak niebezpieczne

Czternasty odcinek wideoprezentacji dr. Jonasza poświęcono mikroorganizmom. Nie tylko takim, które spotykamy w naszym otoczeniu, ale szczególnie tym, które żyją w naszym ciele i biorą aktywny udział w tym, co nazywamy życiem człowieka. Są one dla nas zarówno niezbędne, jak też niebezpieczne. Każdy mikroorganizm w naszym ciele, a są ich tam miliardy, posiada własne odrębne znaczenie. Mikroorganizmy udzielają się w utrzymaniu naszej odporności, w metabolizmie oraz w innych procesach fizjologicznych. W stanie symbiozy jelitowej nasz wewnętrzny świat mikroorganizmów działa na naszą korzyść i my oczywiście pracujemy na jego korzyść – wówczas nie występują żadne problemy.

Jednak w pewnych okolicznościach mikroorganizmy w naszych jelitach mogą „zdziczeć”. Wtedy nadmiernie się rozmnażają i szukają nowych „terytoriów”. Tam już jednak ich oddziaływanie ma skutki bardzo negatywne. Dr Jonasz szczegółowo opisuje występowanie Bollerii, jednego z głównych mikroorganizmów będących przyczyną koniecznej detoksykacji i wyjaśnia, jak przez okres ostatnich kilku dziesięcioleci zakażenie tym mikroorganizmem przybierało na sile.

Czy wiecie:

W jakich okolicznościach mikroorganizmy w naszym ciele „dziczeją”?

W jaki sposób nasz organizm traktuje mikroorganizmy, które są częścią naszego ciała i te, które dostają się do niego z zewnątrz?

Dlaczego zakażenie Bollerią jest poważnym zaburzeniem funkcjonowania naszego organizmu?

Odpowiedzi na powyższe pytania znajdziecie właśnie w czternastym odcinku serii Detoksykacja z dr. Jonaszem na kanale YouTube pod linkiem https://youtu.be/LXLFGvmiF0U