Metoda dr Jonasza_minerały

Ważna rola minerałów

Obfitość minerałów w naszym organizmu jest związana nie tylko z układem odpornościowym, ale przede wszystkim z procesami enzymatycznymi biorącymi udział w detoksykacji.

Magnez

Szczególnie magnez ma wiele zadań. Katalizuje większość reakcji chemicznych w organizmie, wytwarza i dystrybuuje energię, uczestniczy w syntezie białek, przekazuje sygnały nerwowe i rozluźnia mięśnie. Związek ten jest wytwarzany w mitochondriach komórkowych i jest głównym źródłem energii. Jest produkowany przez każdą ze stu milionów komórek naszego ciała.

Siarka

Siarka jest pierwiastkiem dla wszelkiego życia tak istotnym, że znajduje się w każdej komórce każdej rośliny i każdego zwierzęcia. Jest to jeden z najważniejszych surowców do budowy zdrowych komórek. Jest ważnym składnikiem stawów, chrząstek, ścięgien, więzadeł i mięśni.

Wiele eksperymentów na świecie wykazało, że wchłanialność minerałów przez skórę jest znacznie wyższa niż przez przewód pokarmowy.

Dla tego lepsze są kąpiele z rozpuszczonymi minerałami lub olejkami do ciała wzbogaconymi tymi minerałami. W każdym bądź razie należy się przygotować na to, że uzupełnianie przewlekłego niedoboru magnezu jest trudne i zajmuje wiele miesięcy. Kąpiele w płatkach magnezowych lub wcieranie w skórę olejku magnezowego skraca ten czas od czterech do sześciu tygodni. W celu uzupełnienia siarki w organizmie możemy w domu zrobić kąpiel siarczkową. Jest to jednak dosyć skomplikowane. Ale możemy naśladować naszych przodków i robić kąpiele stóp. Wpis przygotowano na podstawie artykułu “Ważna rola minerałów” opublikowanego w czasopiśmie Detoksykacja.
Jeżeli chcesz wiedzieć więcej o produktach Marion i metodzie dr. Jonasza, zapraszamy do kontaktu.