Oro

Oro dla twoich ust

W nazwie „Oro” można wyczuć łacińskie oris lub ora, które są określeniami mowy i ust. Jest zatem jasne, że preparat Oro będzie używany do detoksykacji jamy ustnej.

Jama ustna

Jama ustna jest złożonym środowiskiem. Znajdują się w niej narządy, które często są dotknięte różnymi zaburzeniami. Spierzchnięte usta z odciskami zębów wskazują na zmartwienia i słabość żołądka. Mężczyźni zapuszczają wąsy zakrywające górną wargę, która związana jest z hormonami. Kobiety w okresie przekwitania mają zwykle na górnej wardze zmarszczki. Obwisła dolna warga jest odbiciem wiotkiego jelita. Błona śluzowa jamy ustnej może być narażona na nieprzyjemne stany zapalne. Wtedy rozwiązaniem może być kombinacja preparatów Oro i Liencirk. Śledziona czuwa także nad jakością dziąseł. Z kolei afty i opryszczka są pochodzenia wirusowego, więc dodajemy preparaty Brein i Ver.

Zęby

Zęby to osobny rozdział. Można powiedzieć, że jakość szkliwa jest związana ze zdolnością jelita do wchłaniania niezbędnych minerałów, ale ważna jest również energia nerek. Punktem krytycznym zębów jest tkanka otaczająca korzenie zęba – przyzębie, czyli parodont. Paradontoza jest nieprzyjemną chorobą zapalną przyzębia, która w postaciach przewlekłych stanowi problem na całe życie. Kiedy dołączymy do niej zaburzenie autoimmunologiczne, dochodzi do szybkiej utraty zębów.

Język

Język natomiast jest ważnym organem diagnostycznym w tradycyjnej medycynie chińskiej, gdzie diagnoza pulsu i języka służyła do określenia ogólnego stanu zdrowia. Nie ma wątpliwości co do tego, że zmieniający się stan zdrowia związany jest ze zmianami w kolorze języka i jego wilgotności, w wyglądzie powierzchni języka i w innych parametrach. Oczywiście nie chodzi o zmiany w spektrum biochemicznym, ale raczej o wahania energii w organizmie. Dlatego preparat Oro pomaga w wielu problematycznych kwestiach dotyczących języka.

Gruczoły ślinowe

Gruczoły ślinowe, inaczej ślinianki, są również częścią jamy ustnej. Dzielimy je na małe gruczoły, których są dziesiątki, może setki. Mamy także trzy pary dużych gruczołów ślinowych: ślinianki podjęzykowe, ślinianki podżuchwowe i ślinianki przyuszne. Stosunkowo częstymi zaburzeniami są stany zapalne czy kamica ślinianek. Z kolei zaburzenia autoimmunologiczne wpływają na małe gruczoły ślinowe. Między innymi powszechny jest zespół Sjögrena. Charakteryzuje się suchością w jamie ustnej, uczuciem pieczenia i drapania oczu i dolegliwościami stawowymi.

Gardło

Gardło i migdałki podniebienne są również ważną częścią oddziaływania preparatu Oro. Znajdują się właściwie na początku dróg oddechowych, więc w procesie detoksykacji możemy tu korzystać z kombinacji preparatów Oro i Rescirk. Jeden preparat nie może rozwiązać wszystkich dolegliwości w skomplikowanej jamie ustnej, dlatego warto nauczyć się łączenia go z preparatami w tzw. grupie Cirk. Szczególnie korzystna jest kombinacja Oro, Rescirk i Liencirk.


Na podstawie artykułu dr. Josefa Jonasza opublikowanego w magazynie INFO MARION e-bulletin w styczniu 2022 roku (dostęp online https://bit.ly/b-Marion-01-22).


Chcesz wiedzieć więcej o metodzie dr. Jonasza?
Zapraszam na wizytę w mojej poradni.
Zadzwoń: +48 514 393 148