Metoda dr Jonasza-Borrelia-Bor-Marion

Borrelia i preparat Bor

Borrelia jest jednym z absolutnie najpowszechniejszych toksycznych obciążeń ludzkiego organizmu.

Szacuje się, że do 80 procent populacji ma przeciwciała przeciwko tej bakterii.

Zagadnienia związane z borrelią i towarzyszącą jej chorobą boreliozą są niezwykle złożone. Boreliozę w ostrej fazie – krótko po infekcji – można leczyć antybiotykami, później jednak nie jest to możliwe i współczesna medycyna nie ma niezawodnych i jednoznacznych rozwiązań dla przewlekłych form tej choroby.

Borrelia jest przenoszona głównie przez kleszcze, ale dyskutowane są też inne rodzaje owadów gryzących i nimf. Ten mikroorganizm został odkryty w latach 70. XX wieku w amerykańskim mieście Lyme, dlatego choroba, którą powoduje, czasami nazywana jest boreliozą z Lyme. Jest to prawdopodobnie jedyny mikroorganizm, który przetrwa w dowolnej tkance ludzkiego ciała, może wywołać nawet 350 różnych objawów i powodować szereg dobrze znanych chorób, takich jak zapalenie skóry, bóle mięśni i stawów, zmęczenie fizyczne oraz inne.

Z przewlekłą formą boreliozy często borykamy się przez kilka lat, ponieważ atakuje ona jednocześnie wiele różnych tkanek. Może też zostać przeniesiona z matki na płód i powodować u dziecka np. zaburzenia charakteru i osobowości.

Borrelia występuje w formie różnych gatunków, co odgrywa ważną rolę w detoksykacji. Preparat Bor uwzględnia w swoim działaniu wszystkie formy borrelii, FSME oraz Leptospira i jest najpowszechniej stosowanym preparatem w detoksykacji według dr. Jonasza. Jednak Bor nigdy nie jest stosowany samodzielnie. Do eliminacji borrelii potrzebny jest sprawnie działający układ odpornościowy i dlatego często przyjmujemy Bor z preparatami Anti-Anti B lub Mun, jak też z preparatem Immunokplex.

Przygotowano na podstawie artykułu dr. Josefa Jonasza opublikowanego w magazynie „INFO MARION”, e-bulletin w styczniu 2021 roku.


Interesuje Cię jak oczyścić organizm metodą dr. Jonasza?

Zapraszam do mojej Poradni detoksykacji i immunoaktywacji w Warszawie.
Zadzwoń i umów się na wizytę tel: +48 514 393 148.